Wymiana oleju samochodzie. Darmowa wymiana oleju silnikowego, filtrów powietrza paliwa kabinowego w Szczecinie – cennik

STRONA GŁÓWNACENNIKO NASSPRZĄTANIE AUTAMONTAŻ GAZU DO AUTA

Wymiana oleju jest ważna. Pierwszą czynnością po kupnie używanego samochodu zawsze powinna być wizyta w dobrym serwisie Wymiana oleju samochodowego w warsztaciesamochodowym. Zanim zaczniemy cieszyć się zakupionym autem zacznijmy od wymiany oleju oraz wszystkich filtrów eksploatacyjnych (powietrza, paliwa, oleju, kabinowego). Jeśli szukasz gdzie najtaniej można wymienić stary olej w silniku lub dokonać statycznej wymiany w automatycznej skrzyni biegów (automacie) na nowy to dobrze trafiłeś. Zajmujemy się sprzedażą i wymianą wszystkich płynów, w tym hamulcowego i w chłodnicy, od wielu lat. Proponujemy zawsze najwyższej klasy oleje, które spełniają najwyższe normy narzucane przez wszystkich producentów aut.

Nasze promocje! Najniższa cena w Szczecinie!
Promocja na Markowy olej VALVOLINE
Olej 10W40 + filtr + wymiana cena 180 zł
Olej 5W40 + filtr + wymiana   cena 190 zł
Olej 5W30 + filtr + wymiana   cena 200 zł

Szybka wymiana oleju w silnikach i automatycznych skrzyniach biegów
Płukanie – płukanka silnika
Gdzie w Szczecinie wymienić tanio olej w samochodzie
Pansamochodzik-Autkogaz, Szczecin ul. Wernyhory 17
Zadzwoń 509 691 495

Oferujemy najlepsze i oczywiście najtaniej oleje 5w30, 10w 40, 5w-40, 15w/40 i inne, takich firm jak Valvoline, Castrole Magnatec Edge, Mobile 1, Motul,  Total Quartz, Ravenol, Elf, Eurol, Fuchs, Liqui Moly, Shell, Lotos, Orlen Oil, Specol, i inne.

Zapraszamy do nas właścicieli aut takich marek i modeli jak:

przygotowanie mercedesa do spuszczenia i zalania nowego oleju
mercedes przygotowany do wymiany oleju

BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen VW, Skoda, Seat, Mazda, Toyota, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Renault, Citroen, Peugeot, KIA, Hyundai, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Ford, Chevrolet, Opel, Volvo, Saab, Dacia, Chrysler, Daewoo, Suzuki, Isuzu, Dodge, Honda, Jaguar, Jeep, Land Rover).

 

Wymiana oleju to nie wszystko – w naszym magazynie na co dzień mamy do dyspozycji filtry olejowe, powietrza, paliwa, kabinowe firm:

bmw x6 na stanowisku do wymiany oleju
przygotowanie bmw x6 do wymiany oleju

Bosch, Filtron, Mann Filter, Hengst Filter, Meyle, Knecht, Alco Filter, Purflux, Clean Filters, Kager, K&N Filters, Ashika, Japanparts

Przyjedź do nas jeśli szukasz dobrego warsztatu, taniego mechanika, który uczciwie i zawsze fachowo potrafi wymienić olej w każdym samochodzie. Nalewamy oleje najwyższej klasy albo dostarczone przez klienta albo te , które mamy na magazynie i z czystym sumieniem polecamy. Nie zlecaj tego serwisu komuś kto nie ma odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Znamy się na tym i każdego dnia wyjeżdża z naszego warsztatu wielu zadowolonych klientów.

Wymiana oleju Szczecin

zestaw pomp do wymiany oleju
stanowisko do wymiany oleju

Sprawdź jakie mamy aktualne promocje jeśli chodzi o oleje do silników samochodowych. Nie tylko wymieniamy, ale także sprzedajemy w atrakcyjnych cenach oleje silnikowe najlepszych firm na świecie. Przed przyjazdem do nas koniecznie zadzwoń i umów się na konkretny termin wizyty. W naszym warsztacie dokonasz także podstawowych napraw i serwisów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Twojego auta przez cały rok.

Mineralny czy syntetyczny – na który olej silnikowy się zdecydować?
Głównym problemem z którym stykają się właściciele pojazdów mechanicznych przy obowiązkowej wymianie oleju silnikowego, jest wybór odpowiedniego produktu do swojego auta. W Szczecinie dostępnych jest wiele sklepów motoryzacyjnych z olejami, w których zaopatrują się mechanicy i klienci indywidualni dokonujący okresowej wymiany oleju silnikowego. Są tam zarówno oleje mineralne, jak i syntetyczne.

Dla kogo oleje mineralne?
Mineralne oleje silnikowe są tanie, ale nie nadają się do zastosowania we wszelkiego rodzaju silnikach. Można z nich skorzystać tylko wtedy, gdy rekomenduje to producent naszego auta. Najczęściej będzie to miało miejsce w silnikach starszej generacji. Olej mineralny nie zapewni długich przebiegów i stosunkowo szybko straci swoje pierwotne właściwości.

Kiedy wybrać oleje syntetyczne?
Nowoczesne auta najczęściej wykorzystują jako środek smarny olej syntetyczny, który zapewnia im dłuższe przebiegi niż olej mineralny lub półsyntetyczny i zmniejszone zużycie silnika oraz samego oleju. Należy jednak podkreślić, że oleje syntetyczne generalnie przeznaczone są do silników z filtrem DPF. To silnik diesla, który ma nowoczesną konstrukcję.
Wielu producentów innego rodzaju silników rekomenduje zastosowanie na wymianę oleju półsyntetycznego. Znajdują się w nim elementy zaczerpnięte z oleju mineralnego i syntetycznego.
To producent pojazdu określa w instrukcji użytkowania samochodu, jaki olej powinien być w nim zastosowany dla zoptymalizowania pracy silnika.

Czym grozi zaniechanie wymiany oleju silnikowego?
Z braku czasu, z niewiedzy lub kierując się pozorną oszczędnością, niektórzy kierowcy odkładają w nieskończoność obowiązek wymiany oleju silnikowego. Mechanik ze Szczecina podkreśla, że może to doprowadzić nawet do poważnej awarii silnika naszego pojazdu. Dlaczego tak się dzieje? Czy zużyty olej traci swoje pierwotne właściwości smarne?
Po co w samochodzie olej silnikowy?
Olej silnikowy jest środkiem smarującym, który pozostawia na powierzchni metalowych elementów poruszających się w jednostce napędowej samochodu tzw. film, czyli cienką warstwę oleju. Dzięki temu z założenia powinno zmniejszyć się tarcie między nimi do minimum. Poza tym olej oczyszcza silnik z zanieczyszczeń i drobin metalu oraz chłodzi go w wysokich temperaturach.
Czym grozi jazda ze zużytym olejem?
Kiedy olej jest już mocno zużyty, wpływa negatywnie na trwałość silnika. Dlatego użytkowanie auta z takim olejem może być brzemienne w skutkach. Może dojść między innymi do obrócenia się panewek korbowodowych, przez co ulegają one uszkodzeniu. Jazda na zużytym oleju wpływa na niewłaściwe smarowanie silnika, a im gorszej jakości olej, tym panewka korbowodowa jest narażona na większe obciążenia i wzrosty temperatury. W rezultacie dochodzi do przesunięcia się panewki i do zatkania kanału olejowego.
Użytkowanie samochodu z wyeksploatowanym olejem grozi zużyciem turbosprężarki i uszkodzeniem wirnika, jak i zatkaniem się smoku olejowego, uszkodzeniem elementów składowych silnika oraz uszkodzeniem zaworów. Trudno przewidzieć, jak rozległa może być awaria.

W Szczecinie można wymienić olej w samochodzie – Wymiana oleju w samochodzie – Szczecin – najniższe ceny na wymianę oleju

 

Polecamy też usługę : wymiana klocków hamulcowych oraz wymiana tłumików.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.8]