Naprawa, wymiana odmy olejowej – warsztat samochodowy Szczecin

Co warto wiedzieć o wymianie odmy olejowej?

Na samym początku w kontekście wymiany odmy olejowej, trzeba powiedzieć więcej na temat samego procesu spalania, bowiem to właśnie podczas niego powstają pewne gazy jakie de facto podnoszą ciśnienie w skrzyni biegów. Oczywiste jest, iż musi ono zostać zmniejszone, to właśnie zadanie dla odmy olejowych a więc de facto przewód jaki ma zapewnić odpowietrzanie skrzyni korbowej, jest to nic innego jak pewna przestrzeń w silniku gdzie pracuje wał korbowy. Jeżeli ma nie dojść do ciśnienia w obrębie skrzyni korbowej, to właśnie ważne jest niezawodne oraz sprawne działanie odmy olejowej, która jest odpowiedzialna za ograniczenie możliwości wzrostu ciśnienia wspomnianych gazów a nawet uszkodzenia samej skrzyni czy nawet silnika.

Po czym poznać iż nasza odma olejowa powinna zostać wymieniona lub jest uszkodzona?

naprawa odmy olejowej - silnikZwłaszcza w starszych w kontekście eksploatacji samochodów, można dostrzec systematyczne zatykanie się powietrzu odpowietrzającego skrzynię, co objawia się nie tylko uszkodzeniem samych uszczelek ale doprowadza do wycieku oleju silnikowego. Dlatego jeżeli dostrzeżemy, iż w okolicach skrzyni pojawiają się wycieki, to oznacza iż nasza odma olejowa nie tylko działa w sposób niesprawny lecz wymaga wręcz natychmiastowej wymiany. Innym doskonałym przypadkiem są sytuacje kiedy niespodziewanie podnosi się bagnet służący do pomiaru poziomu oleju a nawet pojawia się taki specyficzny co za tym idzie syk gdy decydujemy się na jego wyciągnięcie. Oznacza to nic innego jak uciekanie gazu, zbyt duże ciśnienie zatem niezbędne jest w tym momencie adekwatne co za tym idzie działanie, reakcja która pozwoli nam na uniknięcie jeszcze większych konsekwencji. Raczej nie ma sensu naprawa odmy olejowej, jest to dosyć kosztowny wydatek a co za tym idzie nigdy nie mamy pewności ile taki reaktywowany element posłuży nam w przyszłości.

Dlaczego najlepiej wymienić odmę olejową niż ją naprawiać?

Jak powyżej wspomniano, znacznie lepszym posunięciem od naprawy, która jest dosyć droga jest całkowita wymiana na nową odmy olejowej. W ten sposób zyskujemy pewność, iż będzie ona nie tylko sprawnie działać, ale jednocześnie regulacja ciśnienia gazu w skrzyni biegowej stanie się procesem jak najbardziej odpowiednim pod względem przeznaczenia. Nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o wymianie odmy olejowej, tutaj nie chodzi tylko o kwestie bezpieczeństwa czy sprawności auta ale sam fakt tego do czego jej nieprawidłowe działanie może doprowadzić. Niestety często bagatelizujemy ten fakt, syczenie czy wycieki uważamy za coś niegroźnego, prowadzi to niestety nie tylko do uszkodzenia czy awarii skrzyni biegów, z czasem także samego silnika. Zatem lepiej zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia, oraz zawsze działać w momencie gdy odma olejowa daje o sobie co za tym idzie nijako znać. Najlepszym rozwiązaniem jest zjawienie się w renomowanym serwisie, gdzie nie tylko zostanie ona oceniona pod względem funkcji którą pełni ale także w razie potrzeby lub konieczności zostanie zamontowana w prawidłowy sposób.

Proponujemy także : wymiana oleju

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]