Odgrzybianie klimatyzacji, ozonowanie klimatyzacji samochodowej – Szczecin

W dzisiejszych czasach coraz ciężej o czyste i wolne od bakterii powietrze. Jego jakość ma znaczny wpływ na nasze zdrowie, więc warto zadbać o jego czystość w naszym domu lub aucie. Jedną z możliwości uzyskania czystego i zdrowego powietrza jest ozonowanie – skuteczne i ekologiczne odkażanie przy użycie ozonu.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Szczecin
Dezynfekcja tapicerki w samochodzie ozonem
Ozonowanie wnętrza samochodu

Gdzie można zrobić odgrzybianie klimatyzacji samochodu w Szczecinie?
70-240 Szczecin, ul. Wernyhory 17, tel. 601 76 73 40

Czym jest ozon?
Ozon nazywany także tritlenem (O3) jest alotropową odmianą tlenu składającą się z trójatomowych cząsteczek (zwykły tlen O2 składa się z dwóch).

Odgrzybianie klimatyzacji za pomocą ozonatora

Ozon najczęściej kojarzy się z problemem pojawiającej się dziury ozonowej. Otacza on Ziemię i chroni nas przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Tymczasem jest to tylko część jego możliwości. Ozon jest bardzo niestabilnym gazem, więc szybko przekształca się w zwykły tlen, a dodatkowy atom tlenu wchodzi w reakcję z substancją na którą ona działa i ją utlenia. Dodatkowy atom tlenu wchodząc w reakcje z cząsteczkami zanieczyszczeń rozkłada je na zwykłe mniej złożone cząsteczki, nie pozostawiając po sobie żadnych chemicznych śladów i zanieczyszczeń. Z tego powodu ozon jest bardzo silnym i dobrym środkiem dezynfekującym nie wpływającym na środowisko.

Skąd się bierze ozon?
Naturalnie powstaje on pod wpływem promieni ultrafioletowych oraz wyładowań atmosferycznych. Do zastosowań przemysłowych ozon wytwarzany jest w specjalnym urządzeniu – ozonatorze. W nim z tlenu poprzez wyładowania niezupełne powstaje ozon. Później jako gaz, przy użyciu wentylatorów wypuszczany jest na zewnątrz. Podczas procesu wytwarzania jego zapach jest wyczuwalny.

Działanie ozonu
Ozon dzięki jego działaniu utleniającym może usuwać wirusy, bakterie, roztocza, grzyby oraz inne związki chemiczne. Stosowany jest także w usuwaniu zapachów, ponieważ neutralizuje je zamiast maskować. Po przeprowadzonym procesie dezynfekcji powietrze w danym miejscu jest świeże i sterylne. Podczas procesu ozonowania wyczuwalny jest świeży zapach, podobny do tego jaki można czuć po burzy.

Do czego można zastosować ozon?

Po dezynfekcje ozonem można sięgnąć z różnych przyczyn. Wykorzystuje się go między innymi w celu:

– Dokonywania dezynfekcji układów klimatyzacji w samochodach osobowych lub domach – odkażanie, odgrzybianie, usuwanie wirusów
– Sterylizacja żywności (owoce, warzywa, mięso).
– Oczyszczanie powietrza
– Likwidacji nieprzyjemnego zapachu pochodzącego od bakterii i grzybów
– Odświeżania pomieszczeń, zabija zarodniki, wirusy i drobnoustroje
– Usuwania zapachy zwierzęce
– Zneutralizowania zapachu moczu kota lub psa w mieszkaniu
– Likwidacji zagrzybienia i problemu nawracającej pleśni
– Zniwelowania zapachu papierosów
– Pozbycia się zapachów farb po remoncie
– Neutralizacji przykrych zapachów w aucie
– Usunięcia zapachu spalenizny i innych zapachów kuchennych
– Likwidacja zapachów gnicia i rozkładu organicznego, fermentacji, odchodów, wydalin lub wymiocin
– Dezynfekcja mieszkania po chorobie jednego z domowników
– Zwalczania kuchennych insektów

Ozonowanie samochodu – dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji

Oprócz oczywistemu pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów dzięki ozonowaniu skutecznie usuwamy wszelkie pleśnie, bakterie i drobnoustroje znajdujące się nawet w niedostępnych i niewidocznych nam miejscach. Wyeliminowane zostają także roztocza znajdujące się na tapicerce oraz innych miejscach, z którymi kontakt ma nasza skóra. Po przeprowadzonej dezynfekcji możemy cieszyć się przyjemną jazdą i zapomnieć o nieprzyjemnych zapachach.

Ozonowanie mieszkania – odkażanie klimatyzacji w biurze

Chcąc zadbać o dobre samopoczucie domowników warto skorzystać z usługi ozonowania. Współlokatorom, a szczególnie alergikom będzie o wiele łatwiej się oddychało – po wykonanej usłudze ozonowania znikają wszelkie roztocza, bakterie i grzyby, a powietrze, którym oddychają będzie wolne od wszelkich alergenów.

Ozonowanie – koronawirus
Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem (COVID19) warto zadbać o zdezynfekowanie przestrzeni, w której żyjemy lub spędzamy dużo czasu – ozonowanie auta, mieszkania lub biura jest bardzo dobrą metodą dzięki, której możemy pozbyć się wirusów i bakterii oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich nam osób.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]