Polerowanie reflektorów, renowacja lamp – warsztat Szczecin

Porysowane i matowe lampy samochodowe? Wybierz profesjonalne polerowanie reflektorów!

Reflektory samochodowe z porysowanymi i zmatowiałymi szkłami to nie tylko kwestia estetyki. Również świecą one znacznie słabiej, pogarszając widoczność na drodze. W takim przypadku nie trzeba jednak wymieniać lamp na nowe – wystarczy skorzystać z usługi polegającej na ich polerowaniu! Polerowanie lamp Szczecin

Polerowanie lamp Szczecin

Części samochodowe z czasem ulegają zniszczeniu. Dotyczy to nie tylko filtrów, hamulców czy elementów silnika i skrzyni biegów, ale również takich komponentów jak lampy samochodowe. W tym przypadku należy pamiętać nie tylko o systematycznej wymianie żarówek. Jeśli lampy są mocno porysowane i zmatowiałe, także należy o nie zadbać – wtedy będą mogły świecić jeszcze silniej.

Kiedy renowacja lamp samochodowych będzie dobrym wyborem?

Do nadmiernego porysowania i matowienia szkieł w lampach samochodowych może dojść już po paru latach użytkowania pojazdu.

Najczęściej problem ten dotyczy osób podróżujących często na dłuższych dystansach, w tym także na autostradach, a także w niesprzyjających warunkach. Wówczas dochodzi do uszkodzenia klosza lampy z zewnątrz. Może on także uszkodzić się od środka – wtedy najczęściej przyczyną jest używanie żarówek bez filtrów UV lub też ksenonów.

W takich właśnie przypadkach lamp nie trzeba wymieniać na nowe – wystarczy profesjonalna i kompleksowa renowacja lamp samochodowych prowadzona z użyciem odpowiednich produktów. W efekcie szkła lamp mogą odzyskać swoją pierwotną przejrzystość i świecić jeszcze mocniej!

Na czym polega polerowanie reflektorów – odnawianie lamp  samochodowych ?

Lampy samochodoweSpecjalna renowacja lamp samochodowych to wieloetapowy proces, który polega na dokładnym oczyszczeniu kloszy, a potem na ich wypolerowaniu. W rezultacie lampa może wyglądać jak nowa – bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich wydatków.

Do wykonania takiej operacji wykorzystuje się różne produkty, w tym między innymi są to:
• substancje do czyszczenia reflektorów – mają one na celu dokładne usunięcie zabrudzeń, w tym zatłuszczeń z nawierzchni kloszów
• specjalne papiery ścierne o wysokiej gradacji – mają na celu starcie zniszczonej warstwy tworzywa z klosza
• mleczka lub płyny oraz akcesoria do polerowania kloszy – dokładnie polerują klosz, aby nadać mu idealną gładkość i przejrzystość
• lakiery do wykończenia powierzchni – wypełniają zarysowania i zabezpieczają powierzchnie kloszy przed dalszym uszkodzeniem

Można przeprowadzić ręczne polerowanie reflektorów, ale stosuje się także elektronarzędzia do szlifowania i polerowania, dzięki którym można uzyskać jeszcze lepszych rezultat w krótkim czasie.

Cała renowacja lamp samochodowych trwa najczęściej około godziny, ale całkowity czas prowadzenia takiego procesu zależny jest od stopnia zmatowienia i zarysowania lamp oraz od ich wielkości.

Renowacja reflektorów – samodzielnie czy w fachowym serwisie?
Możliwa jest samodzielna renowacja lamp samochodowych, ale także takie usługi świadczą specjalistyczne zakłady zajmujące się auto detailingiem oraz innego rodzaju usługami dla właścicieli samochodów.

Wykonanie polerowania reflektorów samodzielnie jest tańsze – można zakupić specjalne zestawy do polerowania, które kosztują kilkadziesiąt złotych, następnie samemu wykonać pracę.

Zlecenie renowacji profesjonalnemu zakładowi to lepszy wybór – wówczas reflektory zostaną wypolerowane bardzo dokładnie, a także specjalnie zabezpieczone, dlatego też rezultat może być znacznie lepszy niż przy pracach we własnym zakresie.

Podsumowując, jeśli reflektory samochodowe są matowe i zarysowane, wówczas warto zdecydować się na ich profesjonalną renowację – odnawianie. Dzięki temu lampy będą znów wyglądały estetycznie i będą świeciły tak mocno, jak w nowym aucie! Tutaj zrobisz polerkę reflektorów – Ten warsztat oferuje polerkę lamp

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]